REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
We Wrocławiu ma powstać nowy, wielki cmentarz komunalny [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu ma powstać nowy, wielki cmentarz komunalny [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska ma powstać nowy, duży cmentarz komunalny. Związane jest to z faktem, że na istniejących nekropoliach we Wrocławiu za około osiem do dziewięciu lat zabraknie miejsc do pochówku zmarłych.
[Kąty Rybackie] Port jachtowy "Pętla Żuławska"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kąty Rybackie] Port jachtowy "Pętla Żuławska"
Kąty Rybackie
Zakończyła się modernizacja elektrowni wodnej Dębeartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się modernizacja elektrowni wodnej Dębe
Modernizacja EW Dębe, należącej do PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, która trwała 5 lat polegała na wymianie wszystkich 4 hydrozespołów tj. turbin i generatorów wraz z częścią technologiczną. Dzięki temu wydłużyła się możliwość jej eksploatacji o 40 lat.
Kolejne miliony z Unii na inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne miliony z Unii na inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne w Poznaniu
34,5 miliona złotych dofinansowania w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) pozyskała poznańska spółka Aquanet. Dzięki tym pieniądzom kolejni mieszkańcy stolicy Wielkopolski, Lubonia oraz gmin Czerwonak, Kórnik, Mosina i Murowana Goślina zyskują dostęp do sieci kanalizacji sanitarnej.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
Strategiczna inwestycja. We Wrocławiu trwa budowa amerykańskiej wojskowej bazy przeładunkowej APODartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja. We Wrocławiu trwa budowa amerykańskiej wojskowej bazy przeładunkowej APOD
We Wrocławiu trwa budowa Airport of Debarkation (APOD) – amerykańskiej bazy przeładunkowej, która w przyszłości będzie obsługiwać największe wojskowe samoloty transportowe świata, w tym Lockheed C‑5 Galaxy. To jedna z czterech baz, które Polska realizuje w ramach współpracy obronnej ze Stanami Zjednoczonymi. To ogromny skok infrastrukturalny, który podniesie znaczenie Wrocławia na mapie militarnej i logistycznej Europy.
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnieartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnie
Konsorcjum firm Instal Warszawa i Paprec Energies rozpoczyna budowę Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Inwestycja powstaje przy ul. Sikorskiego w Krośnie, w sąsiedztwie Elektrociepłowni Krosno. Planowany termin zakończenia prac i oddania instalacji do użytku to wrzesień 2024 roku.
Za ponad 628 mln zł pod Wrocławiem powstanie nowy, wielki zakład produkcji paneli fotowoltaicznych w technologii cienkowarstwowej artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 628 mln zł pod Wrocławiem powstanie nowy, wielki zakład produkcji paneli fotowoltaicznych w technologii cienkowarstwowej
Na Dolnym Śląsku, pod Wrocławiem, szykuje się nowa, wielka inwestycja. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE S.A.) wydała decyzję o wsparciu najnowszej inwestycji polskiej firmy ROLTEC sp. z o.o.
[Wrocław] Dom w stronę słońca: dom jednorodzinny we Wrocławiu (projekt)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Dom w stronę słońca: dom jednorodzinny we Wrocławiu (projekt)
Wrocław
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energiiartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energii
TAURON zakwalifikował się do otrzymania blisko 538 mln zł dofinansowania z Funduszu Modernizacyjnego operowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę 11 bateryjnych magazynów energii. Warunkiem otrzymania środków będzie, m.in. zawarcie do końca b.r. umów o dofinansowanie dla poszczególnych projektów.
Wrocław: Skanska wmurowała kamień węgielny pod budowę kompleksu biurowego Centrum Południeartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Skanska wmurowała kamień węgielny pod budowę kompleksu biurowego Centrum Południe
Skanska wmurowała kamień węgielny pod nowy kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu. Inwestycj...
Otwarto oferty w przetargu na I etap rewitalizacji zabytkowego Bastionu Sakwowego we Wrocławiu [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Otwarto oferty w przetargu na I etap rewitalizacji zabytkowego Bastionu Sakwowego we Wrocławiu [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
We wtorek 25 stycznia miejska spółka Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu otwarła oferty w przet...
[śląskie] Budowa szybkiej kolei do Pyrzowicartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Budowa szybkiej kolei do Pyrzowic
- Bytom jest, i zawsze był przychylny naszej inwestycji, jaką jest budowa szybkiej kolei z Katowic d...
[śląskie] Jaworzno: w kolejnych dzielnicach powstanie kanalizacjaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Jaworzno: w kolejnych dzielnicach powstanie kanalizacja
Wiemy już, kto wybuduje kanalizację w Długoszynie i Górze Piasku. W środę, 30 listopada Miejskie Pr...
Develia kupuje w centrum Wrocławia działkę pod nową inwestycjęartykuł
Pokaż artykuł
Develia kupuje w centrum Wrocławia działkę pod nową inwestycję
Jeden z największych polskich deweloperów – Develia S.A. z Wrocławia zamierza zrealizować w stolicy Dolnego Śląska kolejną, nową inwestycję mieszkaniową. Tym razem w samym centrum miasta, na Przedmieściu Oławskim.
Regionalny rynek biurowy po 2022 r. jest większy o 400 tys. mkw. Najbardziej rośnie Krakówartykuł
Pokaż artykuł
Regionalny rynek biurowy po 2022 r. jest większy o 400 tys. mkw. Najbardziej rośnie Kraków
Po dwóch latach pandemii, która osłabiła rynek powierzchni biurowych w miastach regionalnych, widać odbicie. Wyróżnia się absorpcja, która w 2022 r. łącznie wyniosła 268 tys. mkw., czyli dwa razy więcej niż w dwóch ubiegłych latach. Firmy rosną najmocniej w Katowicach, Wrocławiu i Krakowie. W sumie w 2022 r. regionalny rynek biurowy powiększył się o 400 tys. mkw., co powoduje, że łączna podaż to ponad 6,4 mln mkw., zatem więcej niż w Warszawie – wynika z danych CBRE. Pustostany stanowią 15,3 proc. dostępnej powierzchni, co jest stałym poziomem.
Dolny Śląsk: Coraz bliżej rozbudowy o trzeci pas autostrady A4 Krzyżowa - Legnica artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Coraz bliżej rozbudowy o trzeci pas autostrady A4 Krzyżowa - Legnica
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu wydał decyzję środowiskową (DŚU) dla rozbudowy odcinka autostrady A4 pomiędzy węzłami Krzywa i Legnica.
Wesołowski sp. z o. o.firma
Pokaż firmę
Wesołowski sp. z o. o.
Wrocław, Wałbrzyska 10/5
[Wrocław] Wrocławski Green Towers, pierwszy w Polsce biurowiec z certyfikatem LEED Platinum, oficjalnie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski Green Towers, pierwszy w Polsce biurowiec z certyfikatem LEED Platinum, oficjalnie otwarty
22 maja 2013 r. odbyło się oficjalne otwarcie wrocławskiego kompleksu biurowego Green Towers, pierws...
Żeromskiego 84inwestycja
Pokaż inwestycję
Żeromskiego 84
Wrocław, Żeromskiego 84
REKLAMA